Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

 Dobrodružství začíná

ČARODĚJŮV SYNOVEC

 Narnie...kde žijí luvící zvířata...kde číhá zlá čarodějnice...kde se chystá zrození nového světa.

Podivínský strýc pošle svého synovce Digoryho a jeho kamarádku Polly objevovat jiné světy,do kterých si sám netroufá vstoupit. A oba kamarádi se musejí hodně ohánět, aby unikli nástrahám, které jim přichystá čarodějnice Jadis.Jenže nebýt toho nikdy by se nesetkali s bájným lvem Aslanem a neviděli zrození nového světa jménem Narnie.

C.S.Lewis je muž, který vnesl hodiny a hodiny radostí do tolika dětských životů.

he Boston Globe

 

Je spousta dveří a jenom jedny vedou do jiného světa

 LEV, ČARODĚJNICE A SKŘÍŇ

Narnie …země zakletá do nekonečné zimy….země , která čeká na vysvobození

 Čtyři sourozenci projdou tajemnou skříní a ocitnou se v Narnii- v zemi, kde žijí mluvící zvířata a kterou ovládá zlá Bílá čarodějnice. Děti se snaží obyvatelům Narnie pomoci, ale když jsou všechny naděje téměř zmařeny, návrat bájného lva Aslana zvrátí běh událostí a do země konečně přijde jaro.

Stejně jako jeho kamarád Tolkien, C.S.Lewis přetvořil svěž fantazie, obohatil jej krásou a dal mu zcela nový a jedinečný rozměr. V současné době musí každé nové králoství fantazie podstoupit srovnání s Narnií.      Lloyd Alexander

 

Divoký cval za svobodou

 

KŮŇ A JEHO CHLAPEC

Narnie….kde koně mluví….kde se rodí zrada….kde čeká osud.

 Dva uprchlíci spojí své síly k zoufalému útěku. Ačkoli jejich jediným cílem je uniknout svým tvrdým, nesvobodným životům, ocitnou se brzo v samém středu strašlivé bitvy. Je to bitva, která rozhodne o jejich osudu i o osudu celé Narnie.

Lewis možná více než ostatní autoři 20.století jaksi donutil své čtenáře a posluchače, aby se naučili pracovat a žít se svými vlastními filozofickými domněnkami.     Los Angeles Times

 Princ bojuje o svou korunu

 PRINC KASPIAN

Narnie…kde zvířata mluví…kde stromy chodí

…..kde právě začíná bitva.

 Princ Kspian, oloupený o své právo na trůn, shromažďuje armádu, aby zbavil zemi falešného krále. Ale nakonec je to čestný souboj mezi dvěma muži, který má rozhodnout o osudu celé země.

Jestliže důvtip a moudrost, styl a učenost mají být nezbytnostmi pro cestu k nebeské bráně, pak Lewis bude jedním z andělů  The New Yorker                      

Obrazek

Dobrodružná plavba na samotný konec světa 

 PLAVBA JITŘNÍHO POUTNÍKA

Narnie…kde se probouzejí draci…kde hvězdy kráčejí po zemi

….kde se může stát cokoli.

 Král a několik nečekaných společníků se vydávají na plavbu, která je doveze za hranice všech známých končin. Jak plují dál a dál neprobádanými vodami, zjišťují, že jejich výprava přinese víc, než očekávali, a že konec světa teprve začíná.

Četl jsem Lewise pro radost před mnoha lety a nyní jen letmý pohled do jeho knih připomíná můj mladický obdiv k němu. John Updike

Uvězněný princ- a země v ohrožení

 STŘÍBRNÁ ŽIDLE

Narnie…kde obři chystají zkázu..kde zlo splétá sítě

…kde vládnou kouzla

 Navzdory neznámým nebezpečím a hlubokým a tmavým jeskyním je skupinka přátel vyslána hledat uneseného prince. Na své výpravě do Podzemí se však setkávají s daleko krásnějším a daleko hrozivějším zlem, než si vůbec dokázali představit.

Kouzlo Lewisovy paralelní  říše nikdy nezanikne. The Times

 

Poslední bitva je největší ze všech bitev

POSLEDNÍ BITVA

Narnie..kde lež plodí strach…kde oddanost prochází

těžkou zkouškou…kde se všechny naděje zdají ztracené.

 V posledních dnech své existence Narnie prožívá nejtěžší boj- nikoli proti útočníkům zvenčí, ale proti nepřítele z vlastních řad. V zemi se rozmáhají lži a faleš a pouze král spolu z hrstkou oddaných může zabránit zničení všeho, co je jim tak drahé v krásné a tajuplné zemi Narnii.

Kdybych se teď sama ocitla kdekoli s některou z knížek Letopisy Narnie, bleskově bych po ní skočila a okamžitě si jí znovu přečetla. J.K.Rowlingová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

smrdite

(konka, 31. 7. 2013 12:15)

Cha

narnie

(kstka, 17. 10. 2011 20:11)

všuchni máte pravdu Narnie je nejůžasnější film i kniha petr je velice krásný a mam někdy pocit,že když je čtu ocitnu se tam s nimi je to ten nejkrásnější a nejskutečnější sen který se mi stává Narnii všechny knihy jsem četla pětkrát.nikdy mně to nepřestane bavit

narnie

(sarka pospisilova , 17. 10. 2011 18:32)

ahoj jsem sarka a moc se mi libi vsechni dili narnie budou jeste najake

narnie

(Aneta, 27. 3. 2010 13:24)

na netu jsem četla, že bude Narnie v posledním díle zničena...hrozný že jo? na konci Kaspiana jsem dokonce brečela a už se těšim na třetí díl. strašně mě mrzí, že ve třetim až sedmim díle už nebudou Zuzana a Petr(on je tááák krásnej)
P.S.-jsou tu moc pěkný obrázky =)

narnia

(rikky, 17. 2. 2010 13:06)

skoda ze ve tretim dile petr nebude se zuzkou jsou tam ty nej.. :zzz skoda ale nikdi nevite jestli jo anebo ne a le v tom prvnim dile to bylo dobry ty starsi knihy vypadaly hrozne ale ty nove vypadaji hezky ja si myslim ze narnie je nejhesci film na svete poprve kdyz sem to videla tak sem si rikala co to je ale kdyz se nekdo na to koukne vickrat tak to super :)

nic

(vivikeeeeeeeeee, 23. 2. 2009 19:10)

WááááááááááááááW CEEEEEEEEEEM ICH

knihy

(lada, 21. 1. 2009 10:27)

všechny knihy sou super sama jsem¨je četla :O)

hdfgdh

(sei hduif, 13. 9. 2008 10:07)

dfjgsj

kikina

(kikina, 22. 6. 2008 15:28)

To starsi vydani bylo az moc hrozny...

NARNIE

(Nikol, 7. 2. 2008 16:57)

TO JE NEJNOVĚJŠÍ VYDÁNÍ ALE JE UŽ DLOUHO V PRODEJI

narnie

(ada, 2. 8. 2007 17:26)

to je hezci..